На абонементі художньої літератури оформлена тематична книжкова виставка «Довгий шлях до жіночого рівноправ’я : по сторінках художніх творів» (
фото). Тема виставки пов’язана з визначеними ООН цілями сталого розвитку, а саме - з ціллю №5 «Гендерна рівність».
Боротьба за права жінок точилася в різних формах, але найбільш ефективно в політико-правових. І це доведено історією і діяльністю жінок-феміністок: революціонерок Клари Цеткін та Інеси Арманд, письменниць, як от Ольга Кобилянська, сучасних політичних діячок – Маргарет Тетчер, Гілларі Клінтон, Малалою Юсуфзай. На виставці представлені біографії і мемуари цих видатних жінок, спогади про них.
Ще однією формою боротьби за жіночі права завжди було мистецтво.
Українська письменниця Наталія Кобринська підкреслювала роль літератури в цій справі: «Я через літературу прийшла до розуміння жінки в суспільстві – тому і хотіла інших повести за собою».
На нашій виставці представлені твори зарубіжних і українських письменниць-феміністок (Н. Гурницької, Лесі Українки, О. Забужко, С. Андрухович, О. Кобилянської), а також романи письменників різних часів і країн, що створювали яскраві образи сміливих, прогресивно мислячих, самодостатніх жінок, як то Скарлет О’Хара («Звіяні вітром»), Віра Павлівна («Що робити?»), Маруся Чурай з однойменного роману Л. Костенко, Аннета («Зачарована душа»), Елізабет («Гордість і упередження»). Ці жіночі образи і сьогодні надихають сучасних жінок на відстоювання гідного місця в суспільстві, визнання своїх прав в усіх сферах життя, адже за афористичним висловом Г. Клінтон «Права жінки – це права людини».
Запрошуємо відвідати нашу виставку і знов поринути у яскраві, героїчні і прекрасні історії життя історичних і літературних героїнь.