Вчасно прочитана книга - величезний успіх. Вона здатна змінити життя, як не змінить його кращий друг і наставник.
П.Павленко
За всю історію існування книг вже дуже багато було сказано, яке ж значення має книга в житті людей. Книга — це джерело знань, носій різноманітної інформації, доступ до головних людських цінностей, духовних та творчих досягнень всього людства. Книга — це основа і фундамент будь-якого освітнього процесу, самоосвіти та пошуку внутрішньої гармонії. Т.Г. Шевченко казав : «Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев’яніння».
Звичайно, розвиток інформаційних технологій призвів до створення нових джерел інформації. Працюючи за комп'ютером, легше шукати пояснення на сайтах Інтернету, ніж шукати довідник і довго гортати його сторінки. Але все, що ми знаходимо в Інтернеті, раніше було написано в книгах, і основна інформація людству до сих пір передається письмовими джерелами.
Історія авторського права веде свій початок, як вважають науковці, з появи друкування, і перший відомий державний нормативний акт щодо охорони авторського права стосувався літературних творів, а перша міжнародна конвенція, яка стосувалася захисту авторських прав, прийнята в інтересах книговидавців. Першим нормативним актом авторського права, який закріпив низку прав авторів і розділив повноваження авторів та видавців, вважається прийнятий у 1709 році в Англії "Статут королеви Анни". Закони, нормативні акти щодо авторського права стали з'являтися в усьому світі. Французький закон ввів норму – право слідування, яка відносилася до прав спадкоємців автора та поширювала дію майнових прав після смерті автора.
Всесвітній день книги й авторського права святкують щороку. 23 квітня 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня 1616 року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, М.Коцюбинський, а народилися Моріс Дрюон, Григорій Тютюнник, Андрій Курков і Володимир Набоков.
Бібліотека пропонує
віртуальну інформаційну виставку "Відкриваючи книгу, ми відкриваємо світ...", підготовлену до Всесвітнього дня книги і авторського права.