Память о Холокосте необходима, чтобы наши дети никогда не были жертвами,
палачами или равнодушными наблюдателями. (И. Бауэр)
27 січня щорічно відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам'ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 01 листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 .
Голокост - це найстрашніші злочини "коричневої чуми" проти людства. Це історична подія - загальнолюдська трагедія,е страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
Якщо до тридцятих років чисельність єврейського населення становила близько 8 мільйонів, то до кінця періоду "всеспалення" вона ледь сягала 2 мільйонів чоловік. Разом з єврейським народом "коричнева чума" поховала представників і інших національностей. Були заморені голодом, закатовані і вбиті більше 31 мільйона слов'ян і до 500 тисяч циган.
Найбільші табори смерті були розташовані в Польщі. Одним з найбільш високопродуктивних з позиції технології знищення людей було табір Освенцим, або Аушвіц (німецькою мовою). Тут за один день в крематоріях і газових камерах гинули 12 тисяч осіб.
27 січня один з найбільших концтаборів смерті був звільнений. Цей січневий день став синонімом страшного злочину проти людства в історії, і надалі був оголошений днем пам'яті жертв Голокосту.
Треба пам'ятати історію, щоб таке не повторилося... У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Бібліотека пропонує віртуальну інформаційну виставку "Голокост. Цього не можна забувати" |