На абонементі художньої літератури оформлена чергова книжкова виставка з циклу «Літературні ювілеї року», присвячена цього місяця літературним датам вересня.
12 вересня – 100 років від дня народження Станіслава Лема (1921–2006) - провідного представника польської фантастики, філософії, футурології і публіцистики. Ми знайомі з Лемом, перш за все, завдяки його роману «Соляріс», який був не раз екранізований. Але не менший інтерес викликають і інші його художні твори (цикли «Зоряні щоденники», «Розповіді про пілота Піркса» та «Кіберіада») і філософсько-футурологічні роботи («Сума технології», «Фантастика й футурологія» та ін.), які всі як один звернені до космосу, до майбутнього.
21 вересня – 155 років від дня народження Герберта Веллса (1866-1946), англійського письменника, одного з засновників сучасної фантастики, автора відомих науково-фантастичних романів «Невидимець», «Війна світів», «Машина часу», «Острів доктора Моро» (всього 20 фантастичних і 20 побутових романів). Але сам Веллс вважав значимішими свої твори з філософської, історичної і соціально-політичної тематики. Він був прибічником фабіанського соціалізму. Тричі відвідував Росію, зустрічався з Леніним (статті про ці зустрічі об’єднані в книгу «Росія в імлі») та Сталіним.
24 вересня - 125 років від дня народження Френсіса Скотта Фіцджеральда (1896-1940), класика американської літератури ХХ століття, автора багатьох романів та оповідань про так зване «втрачене покоління» «епохи джазу»: «По цей бік раю», «Прекрасні й приречені», «Великий Гетсбі», «Ніч лагідна», «Останній магнат» та ін.). Твори письменника відрізняються тонким психологізмом і прямою автобіографічністю, що додає їм глибини і достовірністі, створює справжню атмосферу життя американської еліти в 20-ті роки минулого століття.
26 вересня - 120 років від дня народження Семена Дмитровича Скляренка (1901–1962), українського радянського письменника, кіносценариста, журналіста.
Широке визнання автор здобув з появою трилогії «Шлях на Київ» (1937-1940). Служба військовим кореспондентом під час фашистської навали допомогла письменникові створити повість «Україна кличе», збірку нарисів «Орлині крила» про подвиги комсомольців. У 1954 році вийшов роман «Карпати» про дорадянське минуле Закарпаття.
Найвищим досягненням у творчості Скляренка є його історичні романи «Святослав» (1959) і «Володимир» (1962), в яких майстерно відтворена державно-творча діяльность київських князів на базі використання багатьох історичних джерел.
Запрошуємо вас ознайомитися з багатожанровими творами письменників-ювілярів, що представлені на нашій вересневій книжковій виставці (див.фото).