До 120-річчя із дня народження Тодося Осьмачки бібліотека пропонує виставку-перегляд книжково-ілюстративного матеріалу, що дасть змогу ознайомитись із життям і творчістю видатного письменника, поета, перекладача, який творив у дусі символізму та неоромантизму.
Тодось Осьмачка відноситься до 25 поетів української діаспори. Після Т. Шевченка, він вище ніж хто, підняв у поезії могутній і трагічний образ українського селянства. Він автор збірок «Круча», «Скитські вогні», поеми «Поет», трьох повістей «Старший боярин», «План до двору», «Ротонда душогубців», оповідання «Психічна розрядка» та інших. У вірші «Труни в гаях» показана трагедія українського села у 20-ті роки – це страшний голод на Україні. У книзі «Ротонда душогубців» подається літопис злочинного винищення українського селянства в період примусової колективізації. Переслідуваний хворобою, страхом розправи над ним агентів КДБ, вимушений був мандрувати до США і Німеччини, де часто виступав перед українськими громадами. У своїй творчості він постійно звертається до образів рідної землі, українського народу. Вірш «Україна» - яскравий приклад цьому. Цей вірш теж представлений на виставці. Нове покоління повинно знати митців, які вболювали за Україну і розкривали її тяжкий історичний шлях. Тодось Осьмачка яскраво показав в творах життя своєї держави, в основному – в добу її руїни: голодомору та еміграції людей. Мета виставки – донести до студентів та викладачів творчість поетів, які боролися за Україну, за відродження Батьківщини.
Також бібліотека пропонує
віртуальну виставку-портрет із циклу виставок “Літературний календар” до ювілейних дат українських і закордонних письменників.