З 24 по 31 жовтня у всьому світі святкують Глобальний тиждень медіа та інформаційної грамотності. Цьогоріч він проходить за темою «Плекання довіри: імператив медіа та інформаційної грамотності».
Національний проєкт з медіаграмотності МКІП Фільтр пропонує українцям долучитися до святкування Глобального тижня медіаграмотності та взяти участь в активностях для тренування навичок на обізнаність в інформаційній сфері.
- 27 жовтня (четвер) вперше в Україні пройде національний тест з медіаграмотності.
Захід відбуватиметься за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, спільно з програмою USAID «Мріємо та діємо» та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» (IREX).
Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту – об 11:00, 15:00, 19:00.
Пройти тест можна за посиланням, яке буде опубліковано на сайті «Фільтра» 27 жовтня (https://filter.mkip.gov.ua).
Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат. А 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки.
Переможців тесту організатори оголосять 28 жовтня у своїх соцмережах та на сайті, а також надішлють сповіщення переможцям на електронну пошту.
- 27 жовтня о 16.30 «Фільтр» проведе онлайн-лекцію «Як стати джедаєм на інформаційному фронті?» для всіх охочих студентів України. Посилання для реєстрації учасників онлайн-лекції: https://docs.google.com/.../1FAIpQLScgSY.../viewform
-
Спеціально до тижня медіаграмотності Фільтр підготував словник, який уніфіковує термінологію з медіаграмотності, що використовується в Україні та світі. Він ознайомить вас із основними поняттями теми, такі як, наприклад, фактчекінг, кукіс, клікбейт, інфлуенсер, фішинг тощо. Ознайомитись зі словником
- інформаційні листівки на тему медіаграмотності у PDF-форматі. Вони стануть у пригоді для організації занять на тему медіаграмотності у навчальних закладах. Серед тем:
- як перевірити достовірність фото?
- чи можна довіряти Вікіпедії?
- як працює російська пропаганда в мультиках?
- які є 5 інструментів пропаганди?
- як виявляти дезінформацію?
Ознайомитись з документами тут.
Крім того, серед українських ініціатив до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності 2022:
- Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у співпраці з Освітнім Центром Верховної Ради України проведе тренінг для школярів та студентів на тему «Дезінформація у соціальних мережах». Тренінг відбудеться 27 жовтня о 14:00.
- Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки 28 жовтня також запускає навчальний інтерактив на своїй сторінці в інстаграмі. У межах такого інтерактиву щотижня планується публікація інтерактивних завдань на тему дезінформації та коротких пояснень до них.
- На сторінках ГО “Інтерньюз-Україна” в соціальних мережах протягом тижня головні герої коміксу «АРТІ VS ФЕЙК. ч.1 Фабрика новин» проєкту #ARTIFAKE ділитимуться секретами та корисними ресурсами з інформаційної грамотності. А за участь у цих активностях організатори розіграють комікси.
- Куншт планують опублікувати переклад дослідження польських вчених про дезінформацію в росії. Наразі є дві частини (тут і тут), цього тижня будуть опубліковані третя й четверта.
|