Бібліотека запрошує відвідати книжкову виставку "Планета наша, ніби казка", що організована до Міжнародного дня Землі (
Див. фото).
Вперше Міжнародний день Землі було проведено у 1972 році 22 квітня. З того часу дата його проведення залишилася незмінною. В Україні свято вшанування Землі почали проводити уже після проголошення незалежності (в 1992 році).
Країною-засновником свята вважається США, а, якщо бути більш точнішими, саме штат Небраска. Ініціатором проведення цього свята вважається один із тодішніх помічників губернатора штату, якого непокоїв той факт, що багато дерев вирубувалися для того, щоб будувати будинки та інші споруду. Він не міг вплинути та зупинити процес будівництва, але він заохотив жителів штату в один вибрати посадити якомога більше дерев.
У 1990 році свято став міжнародною акцією, учасниками якої стали 200 млн. людей із 141 країни. А вже до 2000 року в акції взяли участь сотні мільйонів людей з 181 країни.
У 2009 році Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародний день Матері-Землі і постановила відзначати його 22 квітня.
Ми всі говоримо: «Земля», а кожен бачить і розуміє своє. Для космонавта, серед зірок і сузір’їв, - вона планета, єдина у Всесвіті; для моряка – вона берег, суша, така жадана після довгого плавання; для геолога – твердиня, яка зберігає руди, нафту, газ. Для солдата земля – образ Батьківщини,її просторів, та цінність, яку він захищає, та сила,яка живить його. Для хлібороба земля – це те, у що він вкладає свою працю і любов, від чого жде безцінного хлібного дару. І для всіх нас земля – наш край, де живемо, рідна хата, рідна природа, все, що нас оточує.
ЗЕМЛЯ — рідна і близька, дорога і українська, батьківська, велика, родюча, багата, тепла і щедра, квітуча і неозора, свята, миролюбна, найкраща... земля предків... Ми повинні зберегти її для нашіх дітей і внуків!