26 вересня в бібліотеці відбулася зустріч студентів-філологів з молодою українською письменницею Євгенією Сенік, яка є авторкою кількох книжок («Przepraszam, навчи мене мовчати», «Письмовий стіл», «Країна У, або казки чужим дітям»). Див. фото.
Народилася Євгенія у 1986 року в Луганську, там же здобула вищу освіту в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка (спеціальність: українська мова і література, англійська мова та зарубіжна література). Незважаючи на свій молодий вік, письменниця має дуже насичену і цікаву біографію, з з якою можна познайомитися на її сайті. Вона не обмежується створенням текстів — вона любить читати, має досвід педагогічної діяльності, много подорожує, є незалежною дослідницею в галузі юдаїки, учасницею програм та літніх шкіл з історії та гебраїстики. Кілька разів їздила в зону АТО. Війна, втрата дому й контакту з близькими людьми значно позначились на її світосприйнятті. Ці теми можна відчитати у поезії та есеїстиці авторки.
Євгенія Сенік презентувала дві свої книжки — «Письмовий стіл» і «Країна У, або казки чужим дітям».
Збірка короткої прози «Письмовий стіл», що вийшла у 2015 році, створена на основі есеїв до “Просто Неба” (“Просто неба” — видання соціально-культурного характеру, спрямоване на допомогу безпритульним людям).
Автобіографічна «Країна У, або Казки чужим дітям» Євгенії Сенік торкається актуальної теми осмислення української трудової еміґрації. Промовиста назва твору певною мірою відкриває читачам сюжетну лінію: у 63 умовних мініновелах, що увійшли до книжки, розповідається про заробітчанство, побачене очима молодої дівчини, яка працює в Німеччині нянею дошкільняти, залишивши вдома власну дитину. Ці короткі розповіді влучно доповнено чорно-білими фотоілюстраціями.
За цікавою розмовою ми не помітили як минув час. А на згадку бібліотека отримала книжку з авторськими побажаннями.
|