У четверту неділю вересня працівники машинобудівної галузі України святкують своє професійне свято – День машинобудівника. Це урочистий і святковий день для всіх робітників і інженерів машинобудівної галузі економіки. Адже машинобудування - одна з головних галузей економіки України. В повсякденному житті ми дуже часто використовуємо продукцію машинобудівників – ми їздимо на транспорті, користуємося домашньою технікою, ми застосовуємо в житті якісь предмети, які неможливо було б придбати без праці фахівців цієї галузі. Це свято для всіх.
В 2017 році День машинобудівника України припадає на 24 вересня.
Вітаємо всіх машинобудівників зі святом!
Інформаційна довідка.
«День машинобудівника» виник ще з часів Радянського Союзу, заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1-го жовтня 1980-го року N 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в ред. Указу Президії Верховної Ради СРСР від 1-го листопада 1988-го року N 9724-XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні» і відзначався в останню неділю вересня. У новому українському законодавстві дата професійного свята працівників машинобудування і приладобудування закріплена Указом Президента України № 361/93 від 08.09.1993 і щорічно відзначається в четверту неділю вересня.
У структурі машинобудівної галузі України в даний час налічується понад 2800 промислових підприємств і 230 організацій, які виконують наукові та науково-технічні роботи. Загальна кількість працюючих — понад 1 млн. чоловік.
Основними складовими ринку машинобудівної промисловості в Україні є продукція таких галузей, як транспортне та енергетичне машинобудування, автомобілебудування, а також машинобудування для нафтохімічної і хімічної, металургійної та гірничодобувної промисловості, верстатобудування.
- Машинобудування (як галузь промисловості) виникло в ході промислової революції в Європі у 18 столітті, але за його становленням і розвитком можна простежити протягом кількох тисячоліть у всьому світі. Машинобудування пов'язане із будівництвом авіаційної та космічної техніки, металургією, виробництвом будівельних машин, технологічного устаткування та верстатів, обладнання для нафтовидобувної, нафтохімічної, хімічної промисловостей та інших галузей.
- Машинобудування (як наука та навчальна дисципліна) зародилося в 19 столітті в результаті впровадження у виробництво відкриттів у галузі фізики. Інженерні спеціальності вимагають розуміння та фундаментальних знань у таких галузях, як механіка, кінематика, термодинаміка, матеріалознавство, електротехніка, електроніка, структурний аналіз та ін.
Фактори, що впливають на розміщення підприємств машинобудування:
Орієнтація на науковий потенціал. Трудомісткість та висока кваліфікація працівників. Наближення до металургійних баз. Розміщення біля великих транспортних магістралей. Орієнтування на споживача.
Головні центри машинобудування України :
Харків, Київ, Дніпро, Львів, Миколаїв, Одеса, Херсон, Запоріжжя, Луганськ
Машинобудівний комплекс України характеризується складною галузевою структурою. Залежно від цільового призначення випущеної продукції всі галузі машинобудування поділяють на такі головні групи: енергетичне, транспортне, сільськогосподарське, будівельно-шляхове, виробництво технологічного устаткування для різних галузей промисловості та ін. Кожна група об'єднує декілька галузей, подібних за використанням сировини і технологією виробництва.