Неділя, 22.12.2024, 04:48                                                      +38(06452)2-89-87     library@snu.edu.ua    Години роботи     Запис до бібліотеки
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Власні бази даних
Доступ до баз даних
Університет

Вебліографічний путівник




 



















 
У сучасному ритмі життя ми часто забуваємо про справжні цінності життя, і часом не замислюємося про те, що залишиться від нас наступним поколінням людей. А головну місію збереження соціальної , культурної, національної пам'яті, наступності поколінь несуть МУЗЕЇ.
Музей – сполучна ланка між минулим і сьогоденням, між вічними цінностями і сучасним світосприйняттям. Словник Даля визначає музей як «собрание редкостей или замечательных предметов по какой-либо отрасли науки или искусств; здание для этого; хранилище, сохранище». Документи і матеріали музейних експозицій створюють своєрідну модель подій минулого, переконливо розповідають про події минулого, допомагають відтворити, «реконструювати» їх, воскресити справи і вчинки людей, дати їм правильну оцінку, дозволяють виробити наукові погляди й переконання, формувати політичну й моральну культуру.
Стрімкий розвиток інформаційних технологій, що базуються на використанні комп’ютерів, впровадження інноваційних підходів у роботі, застосування 3D-технологій активно впливають на всі сфери життя суспільства. Використання Інтернет-технологій, присутність в мережі – це вже реалії нашого життя. Найпопулярніші музеї активно включаються в процес існування в мережі і відкривають свої фонди для користувачів інтернет. Технологія інтерактивності приваблива не тільки для відвідувачів, але стає основною тенденцією розвитку музеїв. Музейні виставки, що користуються популярністю сьогодні - це поєднання старовинних артефактів з сучасними технологіями, цифровими екранами і навіть живими уявленнями. Найбільші музеї світу освоїли так звані «віртуальні тури», екскурсії.
Віртуальні музеї – це музеї, що існують у глобальній інформаційно-комунікаційній мережі інтернет завдяки об'єднанню інформаційних і творчих ресурсів для створення принципово нових віртуальних продуктів: віртуальних виставок, колекцій, віртуальних версій неіснуючих об'єктів та ін. Сьогодні в Інтернеті склалися декілька видів віртуальних музеїв:
  • віртуальні експозиційні галереї чи окремі тематичні виставки, що є цифровими аналогами реальних експозиційних залів, колекцій та виставок відповідного музею (вони репрезентовані на веб-сайті цього музею);
  • віртуальні музеї «другого покоління», створені шляхом суміщення масштабних міжмузейних колекцій та експозиційних галерей; такі музеї поєднують у собі цифрові зображення реальних пам'яток, що зберігаються й експонуються у сотнях різних музеїв, розкиданих по всьому світу;
  • музеї віртуального мистецтва (net-art).
Net-art – це комп'ютерне мистецтво, його твори створені в Інтернеті спеціально для користувачів Інтернету. За своєю суттю, net-art-творіння – це сукупність візуальних та акустичних образів, анімації, тексту, графіки, алгоритмізованої естетичної взаємодії різного роду додатків і програм, що втілюють авторський задум.
Технологія віртуальних турів, галерей, експозицій створює певну ілюзію присутності – можна дещо детальніше оглядати експонати, приближуючи їх, а також вільно переходити з залу в зал, користуючись меню вибору та елементами управління.
Навіщо потрібні віртуальні музеї?
Відповідь проста – щоб бути ближче до мистецтва, культури, історії. Щоб у будь-який момент знайти ту чи іншу картину! Щоб показати той чи інший твір мистецтва, якщо немає можливості відвідати конкретний музей. Ця технологія дозволяє відвідати виставкові зали найвідоміших музеїв, не відходячи від монітору комп'ютера, розширити можливості освіти, зберегти культурну спадщину для нащадків і зробити відвідування будь-якого музею світу, природного чуда або архітектурного шедевра доступним для всіх людей планети, що мають вихід в інтернет. Віртуальне відвідування заощадить Вам і час і фінанси, а задоволення Ви отримаєте ні трохи не менше! Приємних Вам віртуальних подорожей.
Сподіваємось, шо даний вебліографічний путівник прийде Вам на допомогу. Він пропонує перелік адрес електронних ресурсів  відомих музеїв України та світу, на сайтах яких є створені за технологіями комп’ютерної анімації «Віртуальний тур», віртуальна галерея чи експозиція. Для зручності у користуванні матеріал згрупований у розділи:



 
 




 
Разом до перемоги!
Слава Україні!

SEO оптимизация



Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Бібліотека
в соцмережах
Бібліотека у Фейсбуці Бібліотека у Instagram Канал бібліотеки у YouTube
Сервіси
для користувачив

Віртуальна довідкова служба


Програма для перегляду файлів PDF


Програма для перегляду файлів DJView


Екранна лупа (для користувачів з вадами зору)


Переклад сайту (Translation site)
Творча поличка бібліотеки
Знаменні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Бібліотекар on-line!
Архів записів
Наукова бібліотека СНУ ім. В.Даля © 2024 Яндекс.Метрика