ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ, МОЛОДИХ ВЧЕНИХ, ВИКЛАДАЧІВ.
ПІДСУМКИ.
10-11 грудня в Інституті юриспруденції та міжнародного права на базі Наукової бібліотеки СНУ ім. В.Даля з нагоди тижня права відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців, викладачів «Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства».
В роботі конференції прийняли участь біля 50 молодих науковців-дослідників права. Як завжди, ця конференція стала можливістю для аспірантів, студентів, молодих науковців та викладачів випробувати свої знання та репрезентувати наукові спроби. Багато уваги було приділено використанню правових Інтернет-ресурсів у підготовці майбутніх юристів та їх подальшій професійній діяльності.
Проблематика конференції щодо захисту прав людини також зацікавила гостей – науковців університету - економістів, філологів, журналістів. В ході наукової дискусії досліджувались проблемні аспекти формування правової системи України, а також питання розвитку історичної науки. Доповіді учасників конференції також були присвячені останнім подіям політичного життя України.
Слово для відкриття конференції було надане заступнику директора Інституту юриспруденції та міжнародного права з наукової роботи Капліной Г.А, яка привітала усіх з початком конференції та надала звіт про підсумки студентської науки у 2014 році. Доцент кафедри правознавства к.ю.н. Котова Л.В. у своєму креативному виступі акцентувала увагу учасників конференції на необхідності в сучасних умовах переосмислення змісту трудової діяльності. Вона вказала, що «праця виявляється способом опору руйнівним силам війни. Коли війна протікає по той бік раціоналізації, коли не ясно, хто стріляє і навіщо, щоденна рутинна праця набуває іншого змісту, виявляється розкішшю, за її збереження потрібно боротися. Тому наша конференція повинна розпочати розмову про мирне життя в контексті війни. Нам варто зміщувати акценти нашої уваги і говорити не про те, як воюють, але про те, як живуть і працюють наші співгромадяни фактично на краю прірви, утримуючи свій світ від падіння в катастрофу».
Учасників конференції також привітали в режимі відеомосту з Київом науковці СНУ ім. В.Даля.
Для ознайомлення було представлено презентаційні маріали та бібліографічний покажчик, що підготували Єпіфанова О.В., к.т.н., доц., директор Наукової бібліотеки СНУ ім. В. Даля та Савельєва В.В., заступник директора Наукової бібліотеки СНУ ім. В. Даля.
Учасники конференції відмітили, що найбільш гострою проблемою сьогодні є повна відсутність системної правозахисної допомоги. На пленарному засіданні підіймалися актуальні питання стосовно перспективних напрямів розвитку взаємовідносин держави та молоді, формування відкритого суспільства як передумови правової держави, основних проблем формування правової свідомості і культури в сучасному українському суспільстві, тенденцій у розвитку архівної справи, особливостей використання електронного цифрового підпису при укладенні трудового договору, регламентування діяльності офшорних зон, принципів третейського судочинства, забезпечення права на особисте життя в Україні, застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх, практичних проблем складання процесуальних документів, деяких аспектів діяльності держави в сфері захисту прав осіб, які зазнали кримінального переслідування. Усі теми викликали жваву дискусію.
По результатам оцінювання були визначені переможці серед студентів. Ними стали:
1 місце: Гніденко Вікторія ;
2 місце:Золотар Степан, Бабенко Тетяна;
3 місце: Біннатова Айшам, Красавська Марина
За результатами конференції молоді вчені розробили та запропонували інноваційні шляхи вдосконалення законодавчого забезпечення прав та свобод людини.
Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців, викладачів «Науковий погляд молоді: ключові питання сучасного етапу реформування системи вітчизняного законодавства»